FAQ 1

Sprawdź bazę wiedzy

Pytania i odpowiedzi z grupy

Czy posiłki złożone z ryby można zamienić na posiłki z zawartością mięsa drobiowego? Nie jestem zwolennikiem ryb.

Tak Aniu, pamiętam 🙂 Możesz każde mięso zamienić na inne mięso i do wyboru masz każdy rodzaj. Nie robimy ograniczeń typu: “wieprzowiny nie jemy".
Jeśli wolisz świnkę od ryby, jedz świnkę.

Czy w wyjątkowych przypadkach może moje manu wygladać tak: wstaje pije wodę z cytryną po ok 20 min do max 1h jem śniadanie- po ok 3h II śniadanie - po ok 3h przekaska- po ok 3h obiad- i po ok 3h kolacja, często przebywam poza domem (w trasie albo na działce) i nie mam możliwości w ciagu dnia zjeść obiadu w godzinach w których powinnam zjeść???? 🙁

Justyna wodę z cytryną najszybciej, jak się da, 20 minut to zbyt dużo, jeśli dasz radę, skróć do max 10 minut.
Śniadanie do godziny od pobudki, nie od wody z cytryną.
Możesz spokojnie zjeść dwie przekąski, jedna po drugiej. Węglowodany jemy do 15:00, dobrze byłoby w pierwszym tygodniu nie jeśc ich po tej godzinie, więc jeśli się zmieścisz w godzinach to wszystko pójdzie dobrze, jeśli nie, to i tak trzymaj się planu i będziemy wspólnie obserwować. Ale jestem dobrej myśli.
Po obiedzie nie możesz jeść kolejnego posiłku głównego. Musi być przekąską, więc jeśli nie znajdziesz wystarczająco dużo czasu na kolację, wtedy przekąska musi wystarczyć.
Ważne, żebyś podała jeszcze czas pobudki i kiedy idziesz spać, bo wtedy łatwiej jest sopasować posiłki.
Rozpisz plan dnia i ułożymy rozkład jedzenia.

Wstaję ok 8 a kladę sie spać ok 24 🙂

A więc:
8:10 – woda z cytryną lub bez, (nie wiem, czy zażywasz jakieś tabletki na czczo).
8:45 – Śniadanie
11:45 – II śniadanie
14:45 – Obiad
17:45 – Podwieczorek
20:45 – Kolacja
22:45 – mała marcheweczka opcjonalnie, jeśli czujesz głód.
Czyli nic nowego nie napisałam, Ty sama doskonale sobie zorganizowałas dzień w pierwszym komentarzu 🙂

Hej kobitki😊moze to glupie pytanko ale kto pyta niebladzi😆Na sniadanie zalecacie herbate zielona+kanapka z dzemem ale wspominacie tez ze nie nalezy popijac do posilkow 🤔 wiec nie bardzo rozumiem jak to ugrysc🥴 I kolejne pytanie, czy mozna popijac kapsulki woda z cytryna z rana, na czczo? Z gory bardzo dziekuje I pozdrawiam serdecznie☺️☺️

Po pierwsze – nie ma głupich pytań 🙂
Uważam, że zadałaś genialne pytanie!
Nie zalecamy popijania żadnego posiłku i przy śniadaniu, z racji, że jest chleb, herbata jest dopuszczona, bo wiele osób nie potrafi się przestawić natychmiast z jednego stylu na drugi i ta herbata jest takim remedium. Oczywiście dobrze byłoby jej nie pić w ogóle.
Woda z cytryną jest wypijana jako pierwsza rano i ma konkretne zadanie do wykonania. Przepłukać przewód pokarmowy i odkwasić. Kapsułki popijane w tym czasie taką wodą, sprawiają, że ta czynność staje się bezsensowna, ponieważ zawierają morze substancji odżywczych i dlatego powinno się je połykać w trakcie posiłku, ponieważ są one pożywiniem dla jelit.
Pozdrawiam ciepło. Daj znać proszę, czy jeszcze coś mogę dojaśnić 🙂

Tak słuchałam całego nagrania wiem co chodzi Tylko mi wychodzi o 18 przekąska bez kolacji i boję się że to może być mało dlatego pytam czy mogę zrobić posiłki do obiadu co 4 godziny a później co 3

Sabina jeśli tak ma być zawsze i stale, to tak, ale wtedy również w dni, w które nie pracujesz, też trzymaj się tych samych godzin, inaczej zafundujesz organizmowi schizofrenię.
On się uczy i jeśli w dni pracujące będziesz tak jeść, a w wolne inaczej, organizm nie będzie wiedział, kiedy ma mobilizować siły i rozpocząć produkcję enzymów trawiennych.
Czy w pracy masz pory posiłków w trakcie ogólnej przerwy systemowej?

Prace zaczynam o 6 i przerwę mam o 10 i to są stałe pory kończę o 14

Dziękuję ☺️. Czyli pozostaje Ci to, co napisałam wyżej. Też będziesz miała wyniki. Będziemy to obserwować ☺️

Ciekawość, to pierwszy stopień do… WIEDZY. Kto pyta, ten dostaje odpowiedzi. Jeśli nie pytasz o nic, to znaczy, że: nie zależy Ci, albo wiesz wszystko i masz już sukcesy.

Szczupła i Zdrowa

Ekipa Szkoły Jedzenia