Szacunek do samego siebie i własnego ciała

Każdego dnia rozmawiam z wieloma osobami na temat zdrowia, stylu życia, jedzenia…
Wiecie, takie zwyczajne rozmowy 

Jedzenie, jak wiadomo jest ważne. Robimy to kilka razy w ciągu dnia, ale nie przykładamy do tego wagi. Byle zjeść, zapchać żołądek i poczuć bezpieczeństwo.

Takie pozorne bezpieczeństwo.

Cała masa ludzi ma samochody. Żeby dobrze działały, jeżdżą na przeglądy, malują, konserwują, upiększają, i….
Paliwo wlewają najwyższej jakości. Zupełnie tak, jakby ten samochód miał działać wiecznie.

Tylko, że jak coś się w tym samochodzie popsuje, to nas to nie boli wcale. Nie czujemy pękniętego wału korbowego, spalonej świecy czy wystrzelonej elektroniki w kosmos.

Za to nasz portfel na tym cierpi, i to jak!

Natomiast gdy przestaje pracować trzustka, wątroba, jelita pełne są gazów, grzybów, gdy piecze zgaga, gdy nam się zwyczajnie odbija, to my to czujemy, ale nie przychodzi nam do głowy, że to rezultat wrzucania do żołądka, co popadnie, bo moda, bo hasła reklamowe, bo kasy szkoda… Miliardy powodów.

Nasz organizm to doskonała maszyna, która sama sobie nie da krzywdy zrobić, ale nie może bez końca radzić sobie z truciznami, które jej świadomie aplikujemy. No bo to przecież nie jest samochód. Skutki nie są odczuwalne natychmiast, tylko dopiero za parę miesięcy lub lat, więc do tego czasu dawno zapomnimy, co w siebie wcześniej pakowaliśmy.

Paradoks polega na tym, że to wszystko robimy na kredyt, a kiedy zbliża się termin spłaty, to szukamy cudu, natychmiast i najlepiej, żeby nie musieć nawet ruszyć jednym palcem.

Biegniemy po ratunek i całą odpowiedzialnością obarczamy albo dietetyka, albo kogoś, kto nam dobrze doradził, i czekamy aż cały świat zrobi wszystko za nas, bo nam się to należy.

Problem polega na tym, że brakuje nam prawdziwego szacunku do siebie, do własnego ciała, do prawdziwej istoty jaką jesteśmy. Ten szacunek to nieodłączny element miłości własnej, do stworzenia, stwórcy i tego, co nas otacza.

Zaczynając od siebie, jesteśmy w stanie naprawić każde zło i zasiać dobre rzeczy, w postaci nawyków, relacji i w efekcie otrzymać dobrobyt.

Trzeba tylko zacząć. TERAZ!

Skontaktuj się

W każdej chwili możesz się z nami skontaktować pisząc maila na poniższy adres.

    info@szczuplaizdrowa.pl

Nasz Fanpage

ArchiwaCo Ty o tym myślisz?